MEF Eğitim Kurumları tarafından, 1991 yılından bu yana düzenlenmekte olan “30. Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması”, günümüz sorunlarına bilimsel çözüm önerileri getiren Türkiye’ deki tüm lise öğrencilerine açık olarak düzenlenmektedir.

Organize edilmeye başlandığı tarihten itibaren geçen 30 yılda, tüm Türkiye’den 24.029 öğrenci yarışmaya katılmak için başvurmuş, sunulan 11.722 özgün projenin 1.979 tanesi sergilenmeye değer bulunmuştur.

Araştırma Projeleri Yarışması, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde de ilgi görmüştür. Yarışmaya bu yıla kadar yurtdışından, aralarında Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, Letonya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, İsrail, KKTC, Rusya, Azerbaycan, İtalya, Belçika, Tayland, İsveç, Litvanya, Dubai, Kanada, Afrika, Çin, Polonya, İspanya, Filipinler, Meksika gibi ülkelerin de yer aldığı toplam 56 ülke ve bu ülkelerden 1423 öğrenci, 808 proje ile katılmıştır.

21. yüzyılda bilimin ve bilimin ışığında dünyamızın baş döndüren bir hızla değiştiğine ve geliştiğine olan inancımızla, kurucumuz Sayın Dr. İbrahim Arıkan’ın 30 yıl önce açtığı bu yolda, Arıkanlı Holding ve ona bağlı eğitim kurumları MEF Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerin bilimsel çalışmalarına küçük de olsa katkıda bulunmayı ve yeni adımlar atmaları için onları yüreklendirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz.