MEF Eğitim Kurumları tarafından, 1991 yılından bu yana düzenlenmekte olan “28. Uluslararası Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması”, günümüz sorunlarına bilimsel çözüm önerileri getiren Türk ve yabancı tüm lise öğrencilerine açık olarak düzenlenmektedir.

Organize edilmeye başlandığı tarihten itibaren geçen 27 yılda, tüm Türkiye’den 22.196 öğrenci yarışmaya katılmak için başvurmuş, sunulan 10.651 özgün projenin 1.839 tanesi sergilenmeye değer bulunmuştur.

Araştırma Projeleri Yarışması, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde de ilgi görmektedir. Yarışmaya bu yıla kadar yurtdışından, aralarında Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, Letonya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, İsrail, KKTC, Rusya, Azerbaycan, İtalya, Belçika, Tayland, İsveç, Litvanya, Dubai, Kanada, Afrika, Çin, Polonya, İspanya, Filipinler, Meksika gibi ülkelerin de yer aldığı toplam 56 ülke ve bu ülkelerden 1382 öğrenci, 787 proje ile katılmıştır.

21. yüzyılda bilimin ve bilimin ışığında dünyamızın baş döndüren bir hızla değiştiğine ve geliştiğine olan inancımızla, kurucumuz Sayın Dr. İbrahim Arıkan’ın 28 yıl önce açtığı bu yolda, Arıkanlı Holding ve ona bağlı eğitim kurumları MEF Üniversitesi ve MEF Okulları olarak, Türk ve yabancı öğrencilerin bilimsel çalışmalarına küçük de olsa katkıda bulunmayı ve yeni adımlar atmaları için onları yüreklendirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz.