MEF Eğitim Kurumları tarafından, 1991 yılından bu yana düzenlenmekte olan “27. Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması”, günümüz sorunlarına bilimsel çözüm önerileri getiren Türk ve yabancı tüm lise öğrencilerine açık olarak düzenlenmektedir.

 

Organize edilmeye başlandığı tarihten itibaren geçen 26 yılda, tüm Türkiye’den 20.989 öğrenci yarışmaya katılmak için başvurmuş, sunulan 9.947 adet özgün projenin 1.783 tanesi sergilenmeye değer görülmüştür. Sergilenmeye değer görülen projelerde görev alan 3.910 öğrenci ve 2.230 danışman öğretmen, İstanbul’da MEF Eğitim Kurumları’nın konuğu olarak ağırlanmıştır.

 

Araştırma Projeleri Yarışması, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde de ilgi görmektedir.  Yarışmaya bu yıla kadar yurtdışından, aralarında Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, Letonya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, İsrail, KKTC, Rusya, Azerbaycan, İtalya, Belçika, Tayland, İsveç, Litvanya, Dubai, Kanada, Afrika, Çin, Polonya, İspanya, Filipinler, Meksika gibi ülkelerin de yer aldığı toplam 54 ülke ve bu ülkelerden 1275 öğrenci, 725 proje ile katılmıştır.

 

21. yüzyılda bilimin ve bilimin ışığında dünyamızın baş döndüren bir hızla değiştiğine ve geliştiğine olan inancımızla, kurucumuz Sayın Dr. İbrahim Arıkan’ın 27 yıl önce açtığı bu yolda, Arıkanlı Holding ve ona bağlı eğitim kurumu olan MEF Okulları olarak, Türk ve yabancı öğrencilerin bilimsel çalışmalarına küçük de olsa katkıda bulunmayı ve yeni adımlar atmaları için onları yüreklendirmeyi bir görev kabul ediyoruz